Ps Kol Tamir

PS Kol Tamir
PS Kol Tamir

Ps kol tamir işlemi, Playstation kullanıcıların yeni kol almasına gerek olmadan eski kollarını kullanmaya devam etmesini sağlamakta ve bu da maddi anlamda çok önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Bilindiği gibi konsolların en önemli parçalarından birisi kollardır ve oyunlar bu kollar üzerinde oynanmaktadır. Kolda meydana gelen arıza, kişilerin oyun oynayamaması anlamına gelir ve bundan dolayı da kullanıcılar olabildiğince kısa süre içerisinde bu sorunun giderilmesi için çözüm yolları ararlar.

Sony tarafından kullanıcılara sunulan Ps, zaman içinde gelişmektedir. Yapılan son değişikliklerden sonra kollar tamamen kablosuz bir hale geldi ve konsol ile Bluetooth sayesinde bağlantı kurularak oyun oynanmaya başlandı. Bu özellik, kullanıcıların oyundan aldıkları keyfi daha da arttırdı. Bununla birlikte Ps kol tamir için de değişimler yaşandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü kollara gelen yeni özellikler, aynı zamanda yeni sorunları oluşturdu.

Ps Kol Tamiri Nasıl Yapılır?

Özellikle 2006 yılında piyasaya sürülen Playstation 3 ile birlikte kollarda yaşanan değişimler, kollardaki arızaların değişmesine neden olmuştur. Şarjlı olan kollar, USB mini-B port üzerinden şarj edilerek kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak içinde yeni parçalar yer almaya başladı. Yapılacak olan tamir işleminin, bu ayrıntılara hakim olan bir teknik servis elamanı tarafından yapılması, elde edilecek olan sonucun daha olumlu olmasını sağlayacaktır. Aksi durumda ise tamir süresi uzayabileceği gibi farklı sorunlar da oluşabilir.

Ps kol tamir yapılırken öncelikle sorunun nedenin belirlenmesi gerekiyor. Bunun için ise kolun açılarak sorunun hangi bölümde olduğu görülmelidir. Yeterli tecrübeye sahip olan kişiler, sorunun şekline bağlı olarak nerede olduğunu rahatlıkla tahmin edebilir. Bu aşamadan sonra ise parça değişimi ya da lehim gibi basit işlemlerle sorun giderilmelidir. Böylece kullanıcılar kollarını aynı şekilde kullanmaya devam edebilecektir.