PS Kol Tamiri

PS Kol Tamiri
PS Kol Tamiri

Ps kol tamiri, Playstation kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları kol sorunun önemli çözüm yollarından birisidir. Bu işlem sayesinde insanlar yeni kol alma maliyetinden kurtulmaktadır. Dünya çapında oldukça yoğun bir şekilde kullanılan Ps, zaman zaman arızalar yapabilmekte ve bunlardan birisi de kollarda meydana gelen arızalardır.

Kollarda meydana gelen arızaların farklı nedenleri olsa da bunların önemli bir bölümünün darbeye bağlı oluştuğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü kullanıcılar, oyunun heyecanı ile ya da dikkatsizlik nedeniyle kolları sık sık yere düşürürler. Bu da kol içerisindeki bazı parçaların hasar almasına neden olur. Bunun sonucunda ise kol ya tamamen devre dışı kalır ve çalışmaz ya da bazı tuşlar çalışmaz.

Ps Kol Tamiri Nasıl Yapılır?

Kol tamirinin uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Dışarıdan bakıldığında son derece basit bir işlem gibi düşünülse de kollar son derece karmaşık yapıya sahiptir. Buna bağlı olarak Ps kol tamiri için farklı yöntemlerin izlenmesi gerekebilir.

Tamirin nasıl yapılacağının belirlenmesi için öncelikle sorunun nedeninin tespit edilmesi gerekir. Çünkü soruna bağlı olarak farklı yolların izlenmesi gerecektir. İzlenmesi gereken yollar arasında parça değişimi ilk sırada yer almaktadır. Özellikle kolların içerisinde yer alan lastikler ve film şerit, düşmeye bağlı olarak tamamen kullanılamaz duruma gelebilir. Bu durumda tamir için parça değişiminden başka yol yoktur. Ayrıca anakartın yerinden kayması ya da hasar alması durumunda da parça değişimi gerekebilir. Bunun haricinde ise basit tamir işlemleriyle sorun giderilecektir.

Ps kol tamiri için kullanılacak olan yedek parçaların orijinal olması önemlidir fakat bilindiği gibi orijinal parçalar oldukça pahalıdır. Bundan dolayı servisler isteğe bağlı olarak yan sanayi ürünü de kullanabilmektedir. Burada önemli olan nokta, yapılan işleme garanti verilmesidir.