PS3 Kol Tamiri

PS3 Kol Tamiri
PS3 Kol Tamiri

Ps3 kol tamiri, 2006 yılında kullanıma sürülen Playstation 3’ün özel kollarında meydana gelen arızaların giderilmesi işlemidir. Bilindiği gibi Sony tarafından geliştirilen Ps3, beraberinde pek çok yeniliği getirdi. Bunlardan en önemlisi hiç kuşkusuz kablosuz kollardır. Bluetooth sayesinde kabloya ihtiyaç duyulmadan konsola bağlanan kollar, kullanıcılara biraz daha özgürlük vermektedir. Aynı zamanda eski kollara göre daha ağır olması, kullanıcıların kolları tutuş hisselerinin farklı bir seviyeye çıkmasına da neden olmuştur. Bütün bu yenilikler kullanıcıların oyunlardan daha fazla keyif almasını sağlamasına karşın, meydana gelen sorunların da değişkenlik göstermesine ve eskiye göre biraz daha karmaşık hale gelmesine neden olmuştur.

PS3 Kol Arızaları

Ps3 kol tamiri, donanımsal ve yazılımsal olarak iki ayrı sınıfa ayrılabilir. Donanımsal sorunların çok daha ağırlıkta olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü Playstation 3, kullanıcılara gerçekçi bir oyun deneyimi sunmakta ve bu da insanların oyunlara kendilerini daha fazla kaptırmasına neden olmaktadır. Söz konusu durumun sonucu ise kablosuz olan kolların eskiye nazaran daha sık yere düşmesidir.

Daha fazla yere düşen ve çok daha yoğun kullanılan kollarda, bazı tuşların ya hiç çalışmaması ya da tamamen basılı kalması gibi sorunlar görülmektedir. Kolun tamamen çalışmaması da kullanıcıların karşılaştığı problemler arasında gösterilebilir. Bu tür sorunlar, insanların konsolları kullanmasını engellediği için kısa sürede giderilmesi gerekmektedir.

Ps3 Kol Tamiri Nasıl Yapılır?

Ps3 kol tamiri, uzman kişiler tarafından yapılan özel işlemlerdir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için bazı özel aletlere ihtiyaç duyulduğu gibi öncelikli olarak koldaki sorunun kaynağının da tespit edilmesi gerekir. Böylece sorunun çözümü çok daha kolay olacaktır. Tamirat işlemi ya da bozulan parçaların farklı tekniklerle tamiri ya da tamamen değiştirilmesi şeklinde yapılmaktadır.