PS3 Tamir

PS3 Tamir
PS3 Tamir

PS3 tamir, 2006 yılında Sony tarafından piyasa sürülen Playstation 3’te meydana gelen arızaların giderilmesi işlemidir. İlk olarak 2006 yılında kullanılmaya başlanan bu cihaz, zaman içinde geliştirilmiş ve farklı modelleri piyasaya sürülmüştür. Son dönemlerde Ps4 oyun severler tarafından daha fazla tercih edilse de Ps3’ün ayrı bir yeri olduğu herkes tarafından dile getirilen bir gerçektir. Buna bağlı olarak halen çok yoğun bir şekilde bu cihazlar kullanılmaya devam etmektedir.

Ps3, diğer elektronik cihazlar gibi zaman içinde farklı sorunlar sebebiyle kullanım dışı kalabilir. Böyle durumlarda cihazdaki arızanın uzman ekipler tarafından giderilmesi ve tekrardan cihazın çalışabilir duruma getirilmesi gerekir.

PS3 Arızaları

PS3 tamir işleminin yapıldığı farklı arıza türleri vardır. Öncelikle söz konusu cihazlar iki farklı bölümden oluşur ve bu bölümlerin ilki donanım yani ürünü oluşturan elektronik parçalardır. Diğer bölüm ise cihaz içinde yüklü olan yazılımdır. Cihazın sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için hem yazılımın hem de donanımın hatasız olması gerekir.

PS3 Servisi

Ps3 arızaları incelendiğinde bunların görüntünün ekrana gelmemesi, CD’nin okunamaması, girişlerdeki sorunlar ve kol arızaları şeklinde olduğu görülecektir. Bu arızaların dışında bazı yazılımsal hatalar da zaman zaman görülmektedir.

Ps3 Tamiri Nasıl Yapılır?

Ps3 tamir işleminin mutlak surette bu alanda uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekir. Son derece karmaşık yapıya sahip olan bu hassas cihazlarda yapılacak ufak bir yanlışlık, büyük sorunların meydana gelmesine neden olabilir.

Arızaların giderilmesi işlemi, son derece kısa sürmektedir. Donanımsal arızalarda lehimleme ya da parça değişimi gibi yöntemler kullanılırken yazılımdan kaynaklanan sorunlarda ise çözüm için yazılım yenileme ya da güncelleme yöntemi kullanılır. Böylece sorunlar tamamen giderilerek cihazların tekrardan kullanılmasının önü açılarak kullanıcılar oyunlarına kaldığı yerden devam edebilir.