PS4 Kırdırma

PS4 Kırdırma
PS4 Kırdırma

Ps4 kırdırma işlemi sayesinde kullanıcılar, orijinal olmayan oyunları da oynama şansı yakalamaktadır. Ps4 geliştirilirken sadece orijinal oyunlara uygun olacak şekilde üretilmiştir. Ayrıca internet üzerinde yapılan bağlantılarda da bu şart aranmakta ve sistem buna göre kendini otomatik olarak güncellemektedir.

Bilindiği gibi orijinal oyunların fiyatları son derece yüksektir ve kullanıcılar bütçelerine bağlı olarak söz konusu oyunlardan istediklerini alma noktasında bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Yapılan kırdırma işlemi sayesinde söz konusu sorun aşılmakta ve kullanıcılar Ps4 konsollarına orijinal olmayan oyunlarda yükleyebilmektedir.

Ps4 Kırdırma Nasıl Yapılır?

Ps4 kırdırma, özel yazılımlar yardımıyla yapılan bir işlem olup biraz da risklidir. Bundan dolayı bu alanda bilgisi olmayan kişilerin böyle bir işlem yapmaması ve Ps4 servisinden yardım alması gerekir. Aksi durumda yapılan işlem başarısız olacağı gibi cihazda bir takım farklı sorunlar da oluşabilir.

Kırdırma işlemi yapıldıktan sonra istenilen oyunlar konsola yüklenebilir. Bu noktadan sonra herhangi bir sınır olmayıp kullanıcılar cihazın hafızasına bağlı olarak istedikleri kadar oyunu yüklemekte özgürdürler.

Ps4 Kırdırma İşlemiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ps4 kırdırma işlemiyle sağlanan orijinal olmayan oyunları oynama imkanı kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilse de bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bu işlemin geçerliliğini koruyabilmesi için mutlak surette internette bağlanmaması gerekmektedir. Çünkü internete bağlanıldığı anda bu işlem iptal olacaktır.

Orijinal oyunlar bu işlemden sonra oynanmaya devam edebilir. Fakat kullanıcıların PSN hesaplarına ve internete bağlanmaları kesinlikle yasaktır. Kırdırma işlemi yapılmadan önce bu hususların dikkate alınması ve buna göre karar verilmesi, sonradan duyulacak pişmanlıkların önüne geçecektir. Çünkü internete bağlanması durumunda, cihaz kendini eski haline getirecek ve orijinal olmayan oyunlar devre dışı kalacaktır. Bu da kullanıcılar için önemli bir hayal kırıklığıdır.