ps4tamiri
ps4tamiri

PS4 Tamiri

Ps4 tamiri, oyun severlerin büyük ilgi gösterdiği yeni nesil oyun konsollarındaki hataların ve arızaların giderilerek işlevlerini yeniden kazanmasını sağlayan işleme verilen genel isimdir. Bilindiği gibi ünlü Japon teknoloji firması olan Sony tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen Ps4, yeni nesil özellikleriyle dikkat çekmektedir. Bu özellikler, konsolda meydana gelen arızaların da değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Buna bağlı olarak bu alanda uzman olmayan kişilerin bu hataları ve arızaları gidermesi neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Ps4 Anakart Tamiri

Ps4 son derece gelişmiş teknolojiyle üretilmiş ve içerisindeki parçaların önemli bir kısmı bilgisayarlarda bulunanlara benzemektedir. Ps4 tamiri yapılırken karşılaşılan arızalardan birisi de anakartlarda meydana gelen sorunlardır. Bu sorunlar genellikle darbeye bağlı olarak gelişmektedir fakat farklı bir nedenden dolayı da benzer sorunların oluşması söz konusu olabilir.

Anakart tamiri yapmak için farklı teknikler kullanılmaktadır. Fakat buradaki ana mesele, sorunun kaynağının bulunmasıdır. Bilindiği gibi anakartların yapısı oldukça karmaşıktır ve üzerinde çok farklı unsurlar yer almaktadır. Bundan dolayı da yapılacak olan tamirde sorun tespit edilmeli ve uygun yöntemlerle tamir yapılmalıdır.

PS4 Tamiri
PS4 Tamiri

PS4 Lens Değişimi

Ps4 kullanıcıların yaşadığı sorunlarda birisi de cihazların CD’leri okuyamamasıdır. Bilindiği gibi bu cihazlar CD üzerinde oyunları çalıştırmaktadır ve olası okuma sorunlarında kullanıcıların oyun oynaması imkansız hale gelmektedir. Ps4 tamiri ile bu sorun kısa sürede çözülmekte ve kullanıcılar oyun oynamaya kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

CD okumama sorunun çözümü, cihaz içerisinde yer alan özel lensin değiştirilmesiyle yapılmaktadır. Bu işlemin mutlak surette, alanında uzman bir teknik servis elemanı ile yapılması gerekir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuç, cihazın farklı bölümlerinin de hasar alması şeklinde olacaktır. Çünkü lens değişimi hassas bir işlemdir ve yapılacak hata cihazın genel durumunu etkileyecektir.

Diğer PS4 Arızaları

  • Playstation 4 mavi ışık hatası
  • Playstation 4 beyaz ışık hatası
  • Playstation 4 CD okumuyor hatası
  • Playstation 4 kol bağlanmıyor hatası
  • Playstation 4 kol analog arızaları
  • Playstation 4 kol R1 hatası
  • Playstation 4 kol tuş basmıyor arızası
  • Playstation 4 görüntü yok hatası

Tüm bu arızaların giderilmesi için bizi mutlaka arayıp detaylı bilgi alınız.